Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tradycje Wielkanocne” Drukuj

31 marca 2023 r. w Pracowni Kolor i Forma, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Tradycje Wielkanocne”. Na tegoroczną edycję nadesłano 1632 prace plastyczne ze 117 placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych z całego kraju. Młodzi twórcy wykazali się znajomością tradycji wielkanocnych, a także ciekawych technik plastycznych. Na konkurs oprócz prac malarskich czy rysunkowych nadesłano także prace przestrzenne: pisanki, palmy, stroiki, koszyczki, makiety scen rodzajowych i wiele innych form plastycznych.
Wśród laureatów konkursu jest reprezentant naszej szkoły - Alex Cholewa z kl. 5b, który w kategorii wiekowej 10-12 lat zdobył III nagrodę.
Pomysłowość i wyobraźnia w interpretacji tematu była zaskakująca, co można zobaczyć na wystawie pokonkursowej. Wszyscy, którzy wzięli udział w tym projekcie są wygranymi, ponieważ prace nadesłane na konkurs zostały przekazane na wielkanocny kiermasz charytatywny dla trzech chorych chłopców: Jasia, Julka i Jana.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów laureatowi oraz autorom prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska