Autyzm – wspieraj, nie oceniaj. Drukuj

Uczniowie naszej szkoły podczas obchodów Światowego Dnia Autyzmu przy RatuszuŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada corocznie 2 kwietnia. W naszym mieście zaczęliśmy świętować już w piątek 31 marca. Tego dnia o godzinie 12.00 uczniowie klas 3 a, 3 b i 4 b spotkali się na Starym Rynku na zaproszenie pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z autyzmem. Symbolem solidarności z nimi jest kolor niebieski.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska