Szkolne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Drukuj

Plakat z napisem Światowy Dzień Świadomości AutyzmuNasza szkoła, jak co roku włączyła się w obchody Światowego Dnia Autyzmu. W celu poszerzenia wiedzy i świadomości społeczności szkolnej na temat autyzmu przygotowano gazetkę, prelekcje w klasach oraz film edukacyjny dotyczący spektrum. Symbolem solidarności z "autystami" jest kolor niebieski, dlatego też społeczność naszej szkoły rozświetliła się na niebiesko.
Musimy pamiętać, że autyzm to nie choroba tylko zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problem z komunikacją, postrzeganiem świata  czy prawidłowym postrzeganiem relacji społecznych. Musimy sobie uświadomić, że nie jest to ani lepsze ani gorsze spojrzenie na świat. Jest porostu inne. 

Jesteśmy różni ale równi.  Bądźmy razem!!!

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska