IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Edukacji Prozdrowotnej „WEŹ SWOJE ZDROWIE W SWOJE RĘCE”. Drukuj

Uczestnicy konkursu "Weź zdrowie w swoje ręce".

We wtorek 4 kwietnia 2023 roku nasza szkoła wraz z Powiatową Stacją  Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku – Sekcja Higieny Dzieci i Młodzieży oraz Promocji Zdrowia zorganizowała  IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Edukacji  Prozdrowotnej „WEŹ SWOJE ZDROWIE W SWOJE RĘCE”. Konkurs odbył się pod patronatem Urzędu Miasta Płocka  oraz Zarządu Rejonowego PCK. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z klas trzecich, z 11 płockich szkół podstawowych. Dzieci rozwiązywały zadania konkursowe w postaci krzyżówek, rebusów, zagadek i testu wyboru odpowiedzi. Tematyka obejmowała zakres: higieny osobistej, odżywiania, roli wody w organizmie, aktywności fizycznej, pierwszej pomocy, negatywnego wpływu nikotyny oraz właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.
Podczas obrad Jury uczestnicy zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek. Następnie nasi mali goście obejrzeli przedstawienie pt. „Doktor Zdrówko” w wykonaniu uczniów z klasy 3a. W dalszej części dzieci uczestniczyły w grach, zabawach ruchowych i pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także ćwiczyły w jaki sposób należy pomóc osobie, której życie jest zagrożone. Uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu dokonała pani Anna Wiśniewska dyrektor szkoły oraz pracownicy Sanepidu pani Renata Łabińska i pani Hanna Baranowska. Uczestnicy sklasyfikowani na I, II i III miejscu oraz dzieci, które otrzymały wyróżnienia zostali nagrodzeni piłkami oraz plecakami sportowymi. Pozostali uczestnicy w podziękowaniu za udział otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia – worki sportowe.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Lista zwycięzców znajduje się w zakładce Wyniki konkursów międzyszkolnych.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska