Musical „Dzwonnik z Notre Dame” Drukuj

Dzieci z klas młodszych podczas udziału w musicalu "Dzwonnik z Notre Dame"W dniu 14 kwietnia uczniowie klas 2a, 3a i 3b obejrzeli musical profilaktyczny pt. „Dzwonnik z Notre Dam” w wykonaniu aktorów teatru Forte z Wrocławia. Była to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Bo któż z nas choć raz nie czuł się osamotniony? To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach. Ten fascynujący ponadczasowy musical, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszająca do łez muzyką oraz grą świateł, wprowadził nas w tą wyjątkową i wzruszającą opowieść. Fabuła skłoniła do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu. 

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska