Akcja Żonkile w naszej szkole Drukuj

Uczniowie klasy 7a podczas Akcji Żonkile#AkcjaŻonkile#ŁączyNasPamięć

Nasz palcówka po raz pierwszy wzięła udział w organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Akcji Żonkile. W tym roku przypadła bowiem 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim i postanowiliśmy o tym wydarzeniu przypomnieć społeczności szkolnej. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w klasach 4-7 oraz klasie 2a, ukazujące sytuację Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie klas starszych wykonali żółte żonkile, które są symbolem pamięci o powstaniu. Natomiast uczniowie klasy 2 wykonali pracę plastyczną – wyklejankę przedstawiającą żółte żonkile.
Dla całej społeczności szkolnej została wykonana gazetka, przybliżająca cele akcji.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska