Projekt „Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole” Drukuj

Uczniowie podczas obchodów Dnia ZiemiŚwiatowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia poprzedził tydzień Ziemi obchodzony od 14 kwietnia. W ramach tego projektu odbyło się w naszej szkole szereg działań, celem których było zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska. Przeprowadzono w ramach lekcji biologii, chemii, geografii, przyrody i spotkań z wychowawcami zajęcia na których dyskutowano jak ważne jest wspólne dbanie o ekosystem na naszej planecie, wspólne dbanie o niego i kształtowanie jego przyszłości. Uczniowie pracowali w grupach i podawali ciekawe przykłady dbania o naszą planetę przez nas wszystkich każdego dnia. W kolejnym etapie tego projektu uczniowie realizowali zadania: klasy 4 - wykonały zabawkę ekologiczną, klasy 5 - układały wierszyk - rymowankę ekologiczną, klasy 6 - plakat, klasy 7 - układały hasła ekologiczne, a klasy 8 - opracowały ulotki. W kolejnym etapie przeprowadzono w klasach quiz ekologiczny promujący i utrwalający wiedzę i umiejętności dotyczące zachowań proekologicznych. Na zakończenie tego projektu klasy otrzymały kwiaty doniczkowe jako symbol zielonych płuc naszych izb lekcyjnych.
W obchody Dnia Ziemi włączyli się również uczniowie klas 1 - 3. Nauczyciele w ramach edukacji przyrodniczej realizowali scenariusz lekcji "Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi". 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska