Dzień Patrona Drukuj

Uczniowie podczas apelu z okazji Dnia PatronaWe wtorek 25 kwietnia Samorząd Uczniowski przy wsparciu nauczyciela historii zorganizował apele dla uczniów poświęcone naszemu patronowi Tadeuszowi Kościuszce oraz zasadom dobrego zachowania. Podczas apelu dla klas 1-3 uczniowie wysłuchali najważniejszych informacji o Kościuszce przedstawionych przez przewodniczącą SU a następnie omówione zostały zasady kulturalnego zachowania się, przede wszystkim w szkole. Klasy 4-7 uczestniczyły w apelu, podczas którego przedstawiciele klas ósmych zreferowali najważniejsze wydarzenia z życia naszego patrona. W drugiej części apelu uczniowie klas 4-7 brali udział w "teleturnieju" dotyczącym Kościuszki oraz zasad savoir vivre. Zadaniem uczniów każdej klasy było udzielenie poprawnej odpowiedzi na dwa pytania o patronie i jedno dotyczące zasad kulturalnego zachowania, za którą można było otrzymać punkt. Zasady quizu pozwalały na skorzystanie z trzech kół ratunkowych: telefonu do przyjaciela czyli podpowiedzi nauczyciela, który towarzyszył im podczas apelu; publiczności czyli podpowiedz swojej klasy oraz "pół na pół" czyli podaniu przez prowadzącą dwóch odpowiedzi, jednej poprawnej a drugiej błędnej.  Ponadto, nauczycielki historii pani Monika Linowska oraz pani Justyna Jeznach-Pielaszewska wręczyły podczas apelu nagrody uczniom w konkursie "Tadeusz Kościuszko - nasz patron i bohater", który odbył się na przełomie marca i kwietnia.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska