Co Ty możesz zrobić dla Polski? Drukuj

Uczniowie podczas apelu z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja„Co Ty możesz zrobić dla Polski?” To pytanie towarzyszyło uczestnikom apelu zorganizowanego z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbył się w naszej szkole 27 maja. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klas: 4b, 5b i 6b  z towarzyszeniem Muzycznych Iskierek.  Publiczność przeniosła się wraz z Zuzią i Pawłem, za sprawą znalezionego w parku tajemniczego wehikułu czasu, w niezwykłą podróż w przeszłość. Byliśmy świadkami decyzji Lecha o ustanowieniu Gniezna pierwszą stolicą Polski. Towarzyszyliśmy posłom na czele z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim w uchwalaniu Konstytucji 3 Maja. Ujrzeliśmy Józefa Wybickiego piszącego słowa „Mazurka Dąbrowskiego” dla Legionów Polskich we Włoszech.
W odpowiedzi na postawione pytanie: „Co Ty możesz zrobić dla Polski?” Lena Adamkiewicz z 6a zatańczyła wzruszający taniec wg własnej choreografii, a Gabrysia Menich z 4b zagrała na gitarze i zaśpiewała piękna piosenkę, przekonując nas tym samym, że warto rozwijać swój talent nie tylko dla siebie, ale i dla Polski. Młodzi aktorzy starali się przekonać publiczność, że współczesny patriotyzm to także realizacja innych zadań takich jak:

  • Dbaj o język ojczysty.
  • Szanuj polskie symbole narodowe: godło, flagę, hymn.
  • Ucz się historii swego narodu.
  • Szanuj przyrodę ojczystą.
  • Szanuj innych ludzi.
  • Bądź po prostu dobrym człowiekiem.

Nadchodzące majowe święta są doskonałą okazją ku temu, by przynajmniej część z nich spróbować zrealizować.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska