Narodowe Święto 3 Maja w Płocku Drukuj

Poczet sztandarowy podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MajaUroczystości związane z obchodami Narodowego Święta 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej w intencji Ojczyzny. Następnie poczty sztandarowe uroczyście złożyły kwiaty na Płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Jak zawsze mieszkańcy Płocka licznie przybyli, by upamiętnić obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dać wyraz patriotyzmowi i uczcić pamięć poległych bohaterów. Uczniowie  z pocztu sztandarowego SP17 mieli ten zaszczyt uczestniczyć w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Dumnie i z szacunkiem reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach miejskich. Była to dla nich lekcja historii - Konstytucja 3 Maja w Polsce została uchwalona jako pierwsza w Europie, a druga na świecie po Stanach Zjednoczonych. Nasi uczniowie mieli też okazję porozmawiać z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Panem Adamem Struzikiem.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska