Dzień Europy Drukuj

Gazetka ścienna na temat Polski wykonana w ramach Dnia EuropyCo roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy, na pamiątkę podpisanej w tym dniu w 1950 r. kluczowej deklaracji Schumana, która utorowała drogę dla utworzenia Unii Europejskiej. Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. W Dniu Europy świętujemy dokonania Unii i jednoczenie się Europy. W naszej szkole Święto to uczciliśmy prezentując dziedzictwo cywilizacyjne wybranych krajów Starego Kontynentu. Uczniowie poszczególnych poziomów klas przygotowali tablice informacyjne wytypowanych państw, na których zostali zaprezentowani najwięksi wynalazcy lub ważne osobistości  z następujących dziedzin: literatury, muzyki, sztuki oraz ich osiągnięcia. Plakat wykonali uczniowie klasy 5a. Przygotowane prace można obejrzeć także w galerii zdjęć.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska