Piknik Europejski Drukuj

Kram naszej szkoły podczas Pikniku EuropejskiegoW sobotę 13 maja w Płocku odbył się XXIV Piknik Europejski. O godzinie 14.00 oficjalnego otwarcia pikniku dokonał chór Pueriet Puellae Cantores Plocenses wykonaniem hymnu UE „Oda do radości”.
Na Rynku Starego Miasta, przed ratuszem, szkoły prezentowały państwa i miasta partnerskie Płocka na specjalnie do tego celu przygotowanych kramach. Każda placówka prezentowała tradycję, kulturę i zwyczaje przydzielonego państwa.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 wraz z opiekunami prezentowali Francję i miasto partnerskie Płocka - Auxerre. Przygotowane stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ odwiedzający mogli zrobić sobie zdjęcie w fotoramce, zagrać w boule, wykonać kolorowankę, a za ukończone zadanie otrzymać naklejkę i medal. Uczennice zaplatały też warkoczyki i malowały flagę Francji na ręku lub policzku.
Na scenie przed ratuszem można było obserwować występy przygotowane przez poszczególne placówki. Naszą szkołę reprezentował Zespól Taneczny ,,Pląs”. Około godziny 18.00 do zgromadzonych płocczan przemawiał Prezydent Miasta Płocka pan Andrzej Nowakowski. Uwiecznieniem Pikniku Europejskiego był koncert polskiej gwiazdy Małgorzaty Ostrowskiej.
Piknik Europejski od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Płocka.
Czas spędziliśmy bardzo miło, było pięknie i kolorowo. Pogoda również dopisała.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska