Piknik Rodzinny Drukuj

Rysunek radosnych dzieci - dekoracja Pikniku RodzinnegoW poniedziałek, 15 maja 2023 roku, społeczność naszej szkoły spotkała się na Pikniku Rodzinnym, który był jednocześnie inauguracją działań podjętych przez placówkę w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Podczas wydarzenia promowaliśmy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zdrowy i aktywny styl życia oraz prawidłowe więzi rodzinne.  Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, impreza została przeniesiona do budynku szkoły, aby zapewnić uczestnikom komfort i bezpieczeństwo.
Na terenie szkoły na gości pikniku czekało wiele atrakcji. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać występ szkolnego Zespołu Tanecznego "Pląs" oraz przedstawienie Teatru Per Se zatytułowane "Kabaret Pocieszna Rodzinka". Zaproszeni przedstawiciele Policji oraz Straży Miejskiej podzielili się ze zgromadzonymi swoją wiedzą w obszarze zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a w ramach działań profilaktycznych rozdali dzieciom opaski odblaskowe. Do dyspozycji uczestników pikniku były strefy: zabawy, zdrowia, sportu czy też kreatywna, gdzie znalazły się m.in. kącik eksperymentów, kącik eksperta, tunel sensoryczny oraz wiele innych aktywności. Dużą popularnością cieszyła się gra Monopoli w formie dywanu, wypożyczona z Urzędu Miasta Płocka. Gigantyczna plansza zawierała pola z kultowymi wydarzeniami i miejscami Płocka. Gracze mogli nie tylko dobrze się bawić, ale też poszerzyć wiedzę o naszym mieście. Dużo emocji wzbudził rodzinny mecz piłki nożnej, dzieci kontra rodzice. Z ogromną determinacją i zaangażowaniem, młodzież wyszła zwycięsko z tego pojedynku. Rywalizacja ta dodatkowo umocniła więzi rodzinne i ducha współzawodnictwa. Czas uczestnikom umilała maskotka Lwa Honorka oraz Gangusek z FutbolGangu, który poprowadził krótki sparing z dziećmi.
W trakcie pikniku miała miejsce zbiórka publiczna „Razem dla Kornelii” zarejestrowana na gov.pl pod numerem 2023/2139/KS. Ta podjęta przez naszą placówkę akcja charytatywna w postaci sprzedaży cegiełek, spotkała się z wielkim wsparciem i zaangażowaniem ze strony uczestników. Zgromadzone środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację naszej uczennicy.
Piknik to wspólnie spędzony czas przez społeczność szkolną, pełen zabawy, nauki i integracji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i rodzicom za wyjątkowe zaangażowanie i udział w pikniku.  

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska