2a i 2b na wycieczce w Toruniu Drukuj

16 maja klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Torunia. Program wycieczki obejmował wizytę w Muzeum Piernika, gdzie dzieci miały warsztaty twórcze połączone z pieczeniem pierników. Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie gniótł ciasto z masy piernikowej oraz odciskał je w dowolnie wybranej przez siebie formie. Uczniowie byli również w Planetarium na projekcji filmu o gwiazdach i porach roku. Edukacyjna opowieść o otaczającym nas wszechświecie wpłynęła na wyobraźnię uczniów i rozbudziła ich ciekawość. Podczas spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście uczestnicy wycieczki zobaczyli Krzywą Wieżę, dom i pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, usłyszeli legendy i wybrane informacje dotyczące historii Torunia. Wszyscy wiedzą, że rok 2023 to „Rok Mikołaja Kopernika” w związku  z rocznicą pięćset pięćdziesiątych jego urodzin. Z pamiątkami, piernikami oraz uśmiechem na twarzy klasy wróciły do Płocka.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska