Pląs na Asteriadzie Drukuj

Statuetka za I miejsce dla zespołu tanecznego PląsDnia 21.04 szkolny zespół taneczny Pląs brał udział w XXI Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA w Warszawie. To wydarzenie jest jednym z większych przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia. Celem festiwalu jest propagowanie wiedzy o sztuce tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą. Co roku Festiwal zrzesza wykonawców w wieku od 7 do 26 lat. Jest podzielony na dwa etapy. W tym roku zgłosiło się 47 formacji tanecznych. Zespół Pląs zaprezentował swoje umiejętności w układzie ,,Za horyzontem". Był to pierwszy etap konkursu. 19 maja odbyła się druga część Festiwalu (po miesiącu od występów), na którym zostały ogłoszone wyniki. Pląs zdobył zaszczytne I miejsce i po raz drugi wystąpił przed publicznością w Koncercie Galowym Festiwalu na który zostali zaproszeni goście m.in burmistrz dzielnicy Włochy, radni, naczelnik Wydziału Kultury. Cała impreza (występy laureatów i wręczenie nagród) relacjonowana była na żywo na youtube - jest dostępna jeszcze przez miesiąc pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=WqwQMoQXLWM

Gratulujemy wszystkim tancerkom!!!!! Ta wygrana mobilizuje nas do jeszcze większego wysiłku i doskonalenia naszych umiejętności tanecznych.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska