„Na Majówkę” - V Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologiczno - Turystycznej Drukuj

29 maja 2023 roku odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologiczno - Turystycznej „Na Majówkę” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w płocku wspólnie z Oddziałem Miejskim PTTK w Płocku.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele: Miejskiego Przedszkola nr 14, Szkół Podstawowych w Leszczynie Szlacheckim, Proboszczewicach, Maszewie Dużym oraz Szkół Podstawowych nr 8, 11, 17 i 21. Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach wiekowych zarówno solo jak i w zespołach.
W jury konkursu zasiedli: p. Mateusz Zabłocki – przewodniczący jury, trener techniki mowy i śpiewu, wystąpień publicznych, autoprezentacji, p. Tomasz Gębarowski – absolwent studiów pedagogicznych w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z muzyką, instruktor gry na instrumencie, wykonawca muzyki autorskiej oraz dr. hab. inż. Roman Jaskulski członek i przedstawiciel Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku.
Komisja oceniała występy wszystkich uczestników wg następujących kryteriów: intonacja, aranżacja i wrażenie artystyczne. Zabrzmiało wiele znanych piosenek turystycznych o tematyce przyrodniczo - ekologicznej m.in.: „Na wycieczkę wyruszamy”, „Wędrowiec”, „Lato czeka”, „Krajka”, „Bo ja mam tylko jeden świat”, „Wiosenny bez”, „Dokąd jedziecie”, „Duże buty”, „Miejsce ze snu”, „Dzisiaj tu, jutro tam”, „Moja planeta Ziemia” oraz „Wesoła wędrówka”. Dzieci w swoich prezentacjach wykorzystywały akompaniament gitar oraz instrumentów perkusyjnych. W czasie obrad jury przygotowano dla wszystkich uczestników, opiekunów i gości słodki poczęstunek oraz zabawy integracyjne. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas w naszej szkole, a zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie gratulujemy!

Wyniki V Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologiczno -Turystycznej znajdują się w zakładce Wyniki konkursów międzyszkolnych.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska