Rekord Guinnessa Drukuj

Rekord Guinnessa16 października  2015 roku w piątek w samo południe uczniowie naszej szkoły należący do szkolnego koła PCK brali udział w ogólnopolskiej akcji bicia Rekordu Guinessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. WOŚP wraz z Harcerską Szkołą Ratownictwa ZHP prowadziła na Rynku Starego Miasta w Płocku naukę udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klas piątych naszej szkoły chętnie włączyli  się w tę akcję i wykonywali sztuczne oddychanie na przyniesionym przez siebie fantomie. Do każdego ze znajdujących się na Starym Rynku stanowisk ustawiały się długie na kilka metrów kolejki. Każda osoba, która prowadziła resuscytację, po kilku chwilach wytężonej pracy ustępowała miejsce kolejnemu z kolejki, a sama szła do stanowiska, w którym wpisywała swoje dane i otrzymywała miniapteczkę od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile osób brało udział, jak długo prowadzili resuscytację i czy rekord został pobity - to wszystko podliczy i ogłosi WOŚP.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska