Z życia biblioteki rok szkolny 2019/2020 Drukuj

 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

8-15 maja

Tegoroczny  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy pod hasłem – ZASMAKUJ W BIBLIOTECE!

W dobie nauczania zdalnego nie możemy zaprosić Was bezpośrednio do biblioteki, ale zachęcamy do sięgnięcia po książki z domowych księgozbiorów lub bezpłatnych bibliotek cyfrowych w  Internecie:

www.wolnelektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

www.lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

www.chmuraczytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

www.polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Uśmiech  Wypożycz książkę na ferie

Uśmiech  Zestawienie stanu czytelnictwa za I okres roku szkolnego 2019/2020

Uśmiech  Wizyta uczniów klas II w bibliotece osiedlowej

Uśmiech   Dotknęliśmy historii 

Uśmiech  Udział w akcji „Szkoła pamięta”

W tygodniu poprzedzającym Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Również bibliotekarze aktywnie włączyli się do tej akcji odwiedzając cmentarz z klasami: II a i V a, aby uporządkować groby lokalnych bohaterów i żołnierzy walczących o wolność ojczyzny.

 

Uśmiech W roku szkolnym 2019/20 biblioteka bierze udział w programie „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tej akcji uczniowie klas II-III biorą udział w cyklicznych „Spotkaniach z książką” odbywających się w naszej bibliotece szkolnej. Mają one zachęcić uczniów do systematycznego czytania i wizyt w bibliotece.

 

Uśmiech  Pasowanie na czytelnika

Dnia 24 października 2019 roku bibliotekę szkolną po raz pierwszy odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I a, I b, I c.  W czasie zajęć dowiedzieli się „O co prosi książka”, rozwiązali quiz bajkowy, a następnie w uroczysty sposób zostali przyjęci do Braci Czytelniczej. Istotnym momentem spotkania było pierwsze wypożyczenie, a miłą niespodzianką otrzymanie atrakcyjnej, kolorowej zakładki do książki i dyplomu pasowania na czytelnika.

Zapraszamy Pierwszaki do częstych odwiedzin w szkolnej bibliotece życząc miłych wrażeń i przygód z książką.


 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska