Z życia biblioteki rok szkolny 2020/2021 Drukuj

Śmiech Zestawienie za cały rok szkolny 2020/2021

Śmiech Zestawienie za II półrocze roku szkolnego 2020/2021

Śmiech Konkurs czytelniczy - Przedmiot naprawdę magiczny 

Dnia 9 czerwca 2021 roku odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów kl. IV- V ze znajomości powieści A. Maleszki "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” pod hasłem "Przedmiot naprawdę magiczny”.
Komisja wytypowała zwycięzców:

I miejsce  - Wiktoria Rubczyńska-Sadkowska z kl. IV b

II miejsce Maja Tomaszewska z kl. V a.

Gratulujemy!!!

Śmiech Konkurs recytatorski "Moje marzenia" 

28 czerwca 2021 roku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski „Moje marzenia”, w którym wzięli udział uczniowie z klas 1-3. Każdy uczestnik zaprezentował wybrany przez siebie wiersz polskiego poety. Wszystkie dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością tekstów i piękną ich interpretacją. Jury przyznało:

I miejsce – Zuzannie Gutkowskiej z kl. II a

II miejsce – Antoniemu Góreckiemu z kl. II a

III miejsce – Wiktorii Śmigielskiej z kl. I b

                                       Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Śmiech Nauczanie zdalne a biblioteka szkolna 

W dobie nauczania zdalnego zachęcamy do sięgnięcia po książki z domowych księgozbiorów lub bezpłatnych bibliotek cyfrowych w  Internecie:

www.wolnelektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

www.lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

www.chmuraczytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

www.polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Śmiech  Pasowanie na czytelnika 

Dnia 23 października 2020 roku nauczyciele-bibliotekarze odwiedzili uczniów z klas I a i I b. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się „O co prosi książka” oraz rozwiązały quiz bajkowy.

Mali kandydaci na czytelników zostali zapoznani z procedurami wypożyczania książek i korzystania z biblioteki szkolnej, a dzięki Franklinowi dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku zagubienia lub  zniszczenia książki. Następnie w uroczysty sposób zostali przyjęci do Braci Czytelniczej. Istotnym momentem było pierwsze wypożyczenie, a miłą niespodzianką otrzymanie atrakcyjnej, kolorowej zakładki do książki.

Zachęcamy do wypożyczania i życzymy wielu przyjemnych chwil w towarzystwie książek.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska