Z życia biblioteki rok szkolny 2021/2022 Drukuj

Wszystkim uczniom i ich najbliższym życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Panie z Biblioteki szkolnej

Uśmiech ZESTAWIENIE STANU CZYTELNICTWA rok szkolny 2021-22

Uśmiech  ZESTAWIENIE STANU CZYTELNICTWA II półrocze

Uśmiech Dzień Książki 3 - konkurs recytatorski i czytelniczy

Uśmiech Dzień Książki 2 - żywe okładki

Uśmiech Dzień Książki - mega zakładka

Uśmiech  W środę 13 kwietnia cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Patrona. W związku z tym bibliotekarze zaprosili klasy I-III do obejrzenia filmu pt. "Mały Tadek rusza śladami Tadeusza". Najmłodsi uczniowie układali puzzle z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki, wyklejali portret patrona za pomocą wycinanek oraz odkodowywali informacje na jego temat. Na korytarzu została wystawiona tablica z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi Tadeusza Kościuszki.

Uśmiech Zestawienie stanu czytelnictwa za I półrocze roku szkolnego 2021/2022

 

Uśmiech Nie zastanawiaj się dłużej i … wypożycz książkę na ferie

Ferie zimowe to wspaniały czas na czytanie. Dlatego panie z biblioteki szkolnej i Samorząd Uczniowski zorganizowały akcję „Wypożycz książkę na ferie”. Aby zachęcić do wizyty w bibliotece i ułatwić wybór odpowiedniej, pasjonującej lektury uczniowie wysłuchali fragmenty wybranych książek (dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy odpowiedzieli na tę akcję). Dodatkową zachętą była loteria fantowa, w której mogła wziąć udział każda osoba wypożyczająca książkę na ferie. Dla odważnych była opcja wypożyczenia książki niespodzianki.

Owocem tych wydarzeń była duża liczba wypożyczonych książek (ponad 250 egz.). Życząc przyjemnej lektury zapraszamy do biblioteki zaraz po feriach. Do zobaczenia.

Bardzo dziękujemy za fanty p. dyrektor, p. Edycie Reńskiej, p. Urszuli  Kotowicz, p. Bogusi Niewiatowskiej, p. Agacie Siejcy, p. Magdzie Kowalczyk, p. Martynie Kochańskiej.

 

Uśmiech Pasowanie na czytelnika

W październiku 2021 roku  nauczyciele-bibliotekarze odwiedzili uczniów z klas I a i I b.  W czasie spotkania dzieci dowiedziały się „O co prosi książka” oraz rozwiązały quiz bajkowy.

Mali kandydaci na czytelników zostali zapoznani z procedurami wypożyczania książek i korzystania z biblioteki szkolnej. Następnie w uroczysty sposób zostali przyjęci do Braci Czytelniczej.  Istotnym momentem było pierwsze wypożyczenie, a miłą niespodzianką otrzymanie Wyprawki Czytelniczej z Instytutu Książki. W Wyprawce pierwszoklasiści znaleźli książkę „Pierwsze abecadło”, ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Jest również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci. Dodatkowo pierwszoklasiści otrzymali Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Zachęcamy do wypożyczania i życzymy wielu przyjemnych chwil w towarzystwie książek.

Uśmiech Zajęcia biblioteczne - „Budowa książki”

Czytając książkę nikt nie zastanawia się nad jej poszczególnymi elementami, z których została zbudowana. Każdego z nas interesuje tylko treść książki. Dlatego też uczniowie klas III wzięli udział w lekcjach bibliotecznych na temat budowy książki.

Na zajęciach uczniowie przyjrzeli się dokładnie poszczególnym elementom tworzącym książkę, określili ich funkcje, oraz dowiedzieli się jakie są różnice w budowie książek. Porównali także objętości książek i ich formaty.

 

Uśmiech 4 listopada 2021 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Zakładka do książki”, w którym wzięło udział 19 uczniów z klas II.

Oto wyniki:

I miejsce -  Wiktoria Śmigielska kl. II b
II miejsce – Zofia Kochańska kl. II a
III miejsce – Maja Pisarska kl. II a

 Wyróżnienia:

Natalia Lubińska kl. II a
Maja Owsik kl. II b
Bartosz Podolski  kl. II a
Nikola Żółtowska kl. II a

                                                   Gratulujemy!!!

Uśmiech Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W ramach obchodów tego święta odbyły się w naszej szkole różne działania promujące bibliotekę i czytelnictwo wśród uczniów klas I-III: gazetka, pasowanie uczniów klas I na czytelników, konkurs plastyczny „Zakładka do książki”, zajęcia biblioteczne „Budowa książki”.

Galerię zdjęć i opis poszczególnych działań znajdziecie w kolejnych wpisach. Zapraszamy.

Uśmiech Podręczniki

We wrześniu 2021r. wypożyczono uczniom klas I - VIII i nauczycielom podręczniki na obecny rok szkolny w ilości 3703 egzemplarzy. Życzymy miłej nauki!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska