Lego uczy, bawi, relaksuje - #LaboratoriaPrzyszłości październik 2022 Drukuj

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie z klasy 3a mieli możliwość pracy z zestawami klocków LEGO 45400 Education BricQ Motion Prime Set zakupionymi w ramach programu „Laboratorium przyszłości”. Dzieci współpracowały w dwuosobowych grupach i tworzyły wg. instrukcji modele z kolorowych klocków. Konstruowanie wybranych budowli okazało się świetną zabawą.

Uczniowie chętnie pracowali, pomagali sobie wzajemne, a zwykłe czytanie instrukcji stało się doskonałą okazją do rozwijania umiejętności komunikacyjnych i społecznych. Podczas budowania kompozycji z klocków dzieci uczyły się analizowania, planowania pracy i wytrwałości w dążeniu do celu. Udało się im zbudować imponujące obiekty, którymi bawiły się pod koniec zajęć.

Zabawa LEGO to nie tylko rozrywka, to rozwijanie kreatywności, myślenia, wyobraźni i sprawności manualnej u dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska