Zrealizowane akcje Drukuj

Uśmiech    WAKACYJNE WARSZTATY TANECZNE

W SIERPNIU 2014 ROKU ZAPROSILIŚMY

WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

 ORAZ MIESZKAŃCÓW OSIEDLA „DOBRZYŃSKA”

 DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI

WAKACYJNYCH WARSZTATÓW TANECZNYCH

 Jak się bawiliśmy możecie zobaczyć poniżej.

 

 

Uśmiech AKCJA "OTWÓRZMY PŁOCK"

 W marcu 2014roku nasza szkoła włączyła się w 

 zbiórkę kluczy, kłódek i wewnętrznych części zamków

Cel projektu:

Zebranie na terenie Płocka kluczy, kłódek oraz metalowych części zamków, które zostaną wykorzystane do stworzenia makiety przedstawiającej najważniejsze zabytki starej części miasta z opisem w języku Braille'a.

Grupa docelowa:

Przedszkolaki, uczniowie płockich szkół oraz wszyscy mieszkańcy miasta.

Czas trwania projektu:  od 1 marca 2014 do 30 czerwca 2014 roku.

Organizator: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Płocka ds. Wolontariatu i Urząd Miasta Płocka.

Partnerzy projektu:

  •  SITA Płocka Gospodarka Komunalna sp. z o.o.;
  • Zakład Usług Miejskich „MUNISERWIS”.

Opis projektu:

W bibliotece szkolnej został ustawiony specjalny pojemnik, do którego będzie można wrzucać klucze, kłódki oraz metalowe części zamków. Raz w miesiącu partnerzy akcji, czyli SITA i „MUNISERWIS” będą opróżniać pojemniki i zwozić ich zawartość do miejsca składowania.

Gotowa makieta zostanie ustawiona w atrakcyjnym turystycznie i często odwiedzanym miejscu Płocka po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami.

  Uśmiech  DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI

W ramach projektu w dn.2-6 czerwca 2014r. zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne według załączonego scenariusza. W dniu 6 czerwca została przeprowadzona debata dla uczniów klas IV- VI. Prowadziła ja przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Podczas debaty uczniowie dyskutowali na temat sytuacji, w których mogą skorzystać z telefonu zaufania, przedstawiali argumenty za i przeciw korzystaniu z takiej formy pomocy.
Rada Samorządu Uczniowskiego poprosiła również o honorowy patronat panią poseł na sejm - Elżbietę Gapińską, która przez wiele lat pracowała jako pedagog szkolny i bliskie są jej problemy dzieci. W dniu 7 czerwca podczas Pikniku Rodzinnego zostało utworzone stoisko profilaktyczne informujące i promujące Telefon Zaufania dla Dzieci. Rozdawano zakładki nie tylko uczniom, ale również rodzicom i całej społeczności lokalnej zgromadzonej na pikniku. Zakładki zawierały informacje, pod jaki numer telefonu można zwrócić się w trudnych dla dziecka sytuacjach. Pani poseł Elżbieta Gapińska - "Ambasador Honorowy" naszego przedsięwzięcia rozmawiała z dziećmi i rodzicami na temat sytuacji życiowych, które powodują, że dzieci korzystają z telefonu zaufania.
Do akcji przyłączył się również obecny na pikniku Prezydent Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski. Zarówno pan prezydent jak i pani poseł na pikniku odebrali Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka, za swoją działalność na rzecz dzieci i za to, że problemy dzieci nie są im obce.
W ramach konkursu na najlepsze hasło reklamowe Telefonu Zaufania wygrała uczennica klasy VI B Katarzyna Niewiatowska za następujące hasło: ”Gdy Ci smutni i źle, nie poddawaj się! Ktoś przy Telefonie Zaufania na pewno wysłucha Cę!”
Nad akcją czuwał przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płocku, pełniący również funkcję psychologa w naszej szkole.

Uśmiech MAKULATURA NA MISJE 

 

 

Byłem spragniony, a daliście mi pić” (Mt 25, 35b)

Powoli rok dobiega końca, a wraz z nim zmierzamy do zakończenia corocznej edycji zbiórki makulatury na misje, dzięki której  pomagaliśmy budować studnie w Republice Sudanu Południowego. Kilogram makulatury to ofiarowanie 75 litrów wody, 150 ton makulatury to jedna studnia. Koszt budowy jednej studni to minimum 45 tys. złotych.

Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów, rodziców oraz nauczycieli  naszej szkoły już od czterech lat wspieramy w ten sposób ludzi potrzebujących w różnych stronach świata.

Z zebranych w Polsce środków ze sprzedaży makulatury zbudowano już cztery studnie: dla 200 rodzin w Agnas, dla 150 rodzin w Rastigi i w Tali, dla plemion pasterskich w Mundari. http://youtu.be/HWjg9yft-_o

Tak niewiele potrzeba, aby uratować choćby jedno życie.

Makulaturę można składać w sali 26, zgłaszając się osobiście do s. Ancilli lub zostawiając u wychowawcy karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.

Uśmiech "BO WSZYSTKIE BYSTRZAKI ZBIERAJĄ PUSTAKI"  

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję propagowaną przez firmę Partner Premium pod nazwą „Bo wszystkie bystrzaki zbierają pustaki”.  Zapraszamy wszystkich, którym los naszej planety nie jest obojętny, aby przyłączyli się do akcji. Biorąc w niej udział udowadniasz, że ochrona środowiska nie jest dla Ciebie tylko pustym sloganem.

BYSTRZAKU! Już dziś przyłącz się do akcji, oddaj puste tusze i tonery do drukarek. Pomyśl skąd wziąć zużyte tusze i tonery:

  • Sprawdź w swojej drukarce, popytaj znajomych;
  • Poproś rodziców, aby zorientowali się w swoim miejscu pracy.

Czas akcji jest ograniczony. Im więcej zbierzesz, tym większa szansa na wygraną. Szkoły, które zbiorą najwięcej pustych tuszy i tonerów otrzymują drukarki, najbardziej aktywni uczniowie atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

DLACZEGO POWINIENEŚ ZBIERAĆ PUSTE KARTRIDŻE I TONERY?

  • Bo chciałbyś zostać Ekologicznym Bohaterem w swojej szkole
  • Bo każdy tusz jest cenny – przekazując go do recyklingu, pomagasz chronić środowisko naturalne
  • Bo dzięki powtórnej obróbce starej kasety nie powstaje nowa, dzięki czemu chronimy naszą planetę
  • Bo nie pozwalasz, aby tusz z Twojej drukarki stał się kolejnym, który trafi na wysypisko śmieci i będzie zalegał przez setki lat
  • Bo możesz zgarnąć atrakcyjne nagrody dla siebie i Twojej szkoły
  • Bo udowadniasz, że los naszej planety nie jest Ci obojętny.

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska