Nasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 zakwalifikowała się do projektu „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Był to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze. Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem projektu było wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce.
Działania w ramach projektu polegały na:
- Powołaniu na terenie naszej placówki zespołu 6 osób: dyrektor, nauczyciel, 2 uczniów i 2 rodziców, którzy staną się liderami szkolnej współpracy.
- Szkoleniu nauczycieli, uczniów i rodziców.
- Warsztatach dla wybranej grupy.
- Opracowaniu Programu Współpracy
- Otrzymaniu certyfikatu wydanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy”
- Udziale w konkursie na najlepszy Program Współpracy.
Na terenie szkoły powołano zespół, którego członkami byli:
- Przedstawiciele Rady Pedagogicznej:
- Anna Wiśniewska - dyrektor szkoły
- Elżbieta Kaźmierska - nauczyciel
- Przedstawiciele uczniów:
- Katarzyna Niewiatowska – uczennica klasy VI
- Martyna Szymborska – uczennica klasy IV
- Przedstawiciele rodziców:
- Bogumiła Niewiatowska
- Anna Petrykowska
18 października 2013 r. odbyła się w Warszawie konferencja inauguracyjna, w której uczestniczyły dyrektor Anna Wiśniewska i Elżbieta Kaźmierska. W ramach konferencji odbyły się bardzo ciekawe wystąpienia zaproszonych ekspertów w dziedzinie edukacji oraz aktywnych działaczy środowiska szkolnego. Gościem na konferencji była również m.in. Joanna Burdzik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz prof. Jerzy Regulski - Prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Odbył się też panel dyskusyjny, w czasie którego można było podzielić się swoim doświadczeniem i przemyśleniami.
{gallery}projekty1314/002{/gallery}