Mam kota na punkcie mleka Drukuj

Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2013/14 do projektu „Mam kota na punkcie mleka” W projekcie brały udział klasy:2a, 3a, 4c, 5a, 6b.

Misją programu „Mam kota na punkcie mleka” była edukacja w zakresie walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych oraz zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się.

Strona www.mamkotanapunkciemleka.pl stanowi centrum edukacyjne programu, skupiające wokół siebie wszystkie biorące w nim udział grupy. Za pomocą gier i łamigłówek, dzieci uczą się, dlaczego mleko jest tak istotne w diecie każdego człowieka, a aspekt współzawodnictwa i rywalizacji dostarcza im dodatkowo wiele radości. W porcie rodziców i nauczycieli znajdują się natomiast m.in.: materiały, które wyjaśniają, dlaczego warto spożywać mleko i jego przetwory, oraz proste przepisy na dania przygotowane z ich wykorzystaniem. Mało tego, poszczególni zainteresowani – odbiorcy strony - mogą komunikować się ze sobą za pomocą forum – wymieniać doświadczenia, rozmawiać o produktach i ich walorach odżywczych.

W sekcji „O programie” znaleźć można informacje o zbliżających się wydarzeniach. Strona jest na bieżąco aktualizowana, więc zachęcamy do częstych odwiedzin.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska