„Siedemnastka” ratuje „Płockie Powązki” Drukuj

Już po raz trzynasty włączyliśmy się do akcji Ratujmy „Płockie Powązki” organizowanej przez  Stowarzyszenie „Starówka Płocka” i „Gazetę Wyborczą”. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na wzniesienie nowego nagrobka Eugenii Dąbrowskiej -  siostry generała Sikorskiego, która zmarła w Płocku na początku II wojny światowej  w wyniku ran odniesionych podczas strzelaniny  w Gąbinie.

Kwestarzom z koła humanistyczno- dziennikarskiego pod opieką p. Agnieszki Żółtowskiej udało się uzbierać  154 zł i 69 gr. Z brzęczącą puszką udaliśmy się do redakcji „Gazety Wyborczej. Tam  czekał już na nas pan Jerzy Skarżyński, prezes Stowarzyszenia "Starówka Płocka", któremu przekazaliśmy całą uzbieraną kwotę. Nasza wizyta była też okazją do zgłębienia tajników pracy dziennikarza, które zdradzili nam redaktorzy „Gazety Wyborczej”. Dziękujemy za Waszą hojność! Do zobaczenia za rok!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska