Marzycielska Poczta w Siedemnastce - listopad Drukuj

20 listopada spotkaliśmy się po raz drugi w tym roku szkolnym, aby wykonać kartkę urodzinową i napisać życzenia w ramach akcji Marzycielska Poczta w Siedemnastce. Nasze prace zostaną wysłane do Natanaela Witczaka z Torunia, który 26 listopada będzie obchodził 12 urodziny.  W akcji udział wzięło ponad 40 uczniów naszej szkoły. Praca nad tworzeniem kartek, jak widać w galerii, wywoływała uśmiech na twarzach naszych uczniów, mamy więc nadzieję, iż ucieszą one Natanaela. Chłopiec ten jest chory na nieuleczalną chorobę genetyczną; NIEDOBÓR ALFA1 ANTYTRYPSYNY. Choroba ta powoduje zwłóknienia i rozedmę płuc, marskość wątroby, nowotwory; trzustki, wątroby, płuc. Często,  tak jak w przypadku Natana towarzyszą jej jeszcze inne choroby: refluks żołądkowo- przełykowy, zaburzenia trawienia, pruritus (poważny świąd skóry).

Bardzo dziękujemy uczniom, którzy zechcieli wykonać kartkę dla Natana.

Następna akcja odbędzie się już 11grudnia, będziemy wtedy tworzyć kartki bożonarodzeniowe dla Julii Skonieczek. Możecie o niej poczytać na stronie www.marzycielskapoczta.pl

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska