Warsztaty Tropicieli Odpadów Drukuj

W dniu 14 listopada odbyła się wycieczka szkolna zatytułowana „Warsztaty Tropicieli Odpadów” zorganizowana przez Związek Gmin Regionu Płockiego.

W wycieczce brała udział klasa 5c, która zapoznała się z problemem segregacji odpadów. Ciekawym punktem wycieczki był Zakład Utylizacji Odpadów w Kobiernikach, gdzie uczniowie na własne oczy mogli przekonać się, co dzieje się ze śmieciami w dalszych etapach.

Wycieczka kończyła się pieszą wędrówką po wyznaczonych ścieżkach edukacyjnych rezerwatu przyrody ,,Dąbrowa Łącka”, gdzie dzieci pod fachową opieką Przewodnika Ekologa brały udział w ciekawych konkursach ekologicznych. Zwieńczeniem trasy było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska