Makulatura na misje 2013r. Drukuj

Byłem spragniony, a daliście mi pić” (Mt 25, 35b)

Powoli dobiega końca rok 2013, a wraz z nim zmierzamy do zakończenia tegorocznej edycji zbiórki makulatury na misje, dzięki której w tym roku pomagaliśmy budować studnie w Republice Sudanu Południowego. Kilogram makulatury to ofiarowanie 75 litrów wody, 150 ton makulatury to jedna studnia. Koszt budowy jednej studni to minimum 45 tys. złotych.

Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów, rodziców oraz nauczycieli  naszej szkoły już od trzech lat wspieramy w ten sposób ludzi potrzebujących w różnych stronach świata.

W tym roku z zebranych w Polsce środków ze sprzedaży makulatury zbudowano już cztery studnie: dla 200 rodzin w Agnas, dla 150 rodzin w Rastigi i w Tali, dla plemion pasterskich w Mundari. http://youtu.be/HWjg9yft-_o

Tak niewiele potrzeba, aby uratować choćby jedno życie.

Makulaturę można składać w sali 26, zgłaszając się osobiście do s. Ancilli lub zostawiając u wychowawcy karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska