XIII Canto Piccolo Drukuj

XIII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo” odbył się w SP 17  w czwartek, 28 listopada. W konkursie wzięło udział  9 szkół.: SP nr 3, 11, 16, 17, 18, 22, 23, SP  w Smardzewie i SP w Bielsku.

W tegorocznym konkursie próbowaliśmy zmierzyć się  z amerykańskim Halloween i odnieść się do tradycji Słowian i naszej polskiej, bogatej kultury. Główną bohaterką była świętokrzyska czarownica, a my straszyliśmy i czarowaliśmy muzyką.

W świecie zdominowanym przez technikę i naukę wydawać by się mogło, że nie ma już miejsca na czary, a jedynie na racjonalny umysł, który wszystko wyjaśni empirycznie. Okazuje się jednak, że czarownica, zwłaszcza świętokrzyska, będąc kobietą wysoce wykształconą i ciekawą świata, odnajduje się i w takiej rzeczywistości. Więc jeśli już magia to właśnie w takim czysto polskim i na dodatek edukacyjnym wydaniu.

W tym roku na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali prace dotyczące legend świętokrzyskich i odbywających się na Łysej Górze sabatów czarownic. Prace uczniów były prezentowane na sztalugach podczas konkursu.

Dzieci z chóru szkolnego „Muzyczne Iskierki” przygotowały oszałamiające stylizacje sceniczne i bawiły zaproszonych gości śpiewając podczas obrad jury. Specjalnie na tę okazję powstały piosenki pt.:”Sabat czarownic” i „Smok”. Wyniki konkursu dostępne są w zakładce Konkursy.


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska