"Mikołajki na wesoło" Drukuj

Tradycyjnie 6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj, który miał dla wszystkich słodkie podarunki.
Uczniowie klas IV- VI wzięli też udział w rambicie "Mikołajki na wesoło", przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Drużynę stanowili przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów a w jury zasiadła pani w-ce dyrektor, przedstawiciel Rady Rodziców i Rady Osiedla „Dobrzyńska”. Zadania do wykonania były różne,  trzeba było m. in. napisać świąteczne życzenia, ułożyć spis dań wigilijnych, rozwiązać krzyżówkę o św. Mikołaju oraz wykazać się znajomością polskich zwyczajów, ale przecież wszyscy dobrze je znają, więc o tym ile kto zdobędzie punktów decydowało "koło fortuny". Największe emocje budziły zadania, które należało wykonać  jak najszybciej np. nakryć stół wigilijny czy też zapakować prezent. Nie zabrakło też kolęd, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Po emocjonującej walce i przy głośnym dopingu zwyciężyła drużyna klas V.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska