„Zostań przyjacielem wody” Drukuj

W dniu 13 grudnia 2013 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział  w konferencji sumującej projekt pn. „Zostań przyjacielem wody” zorganizowanej przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku wraz ze Starostą Płockim oraz Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt był dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego „Fundusz Inicjatyw Społecznych”.  Przybyłych powitał Starosta Powiatu Płockiego Michał Boszko. Podczas konferencji pt. „Co dalej ze mną – pyta woda?” referaty wygłosili: pracownik Uniwersytetu Warszawskiego pan dr Witold Lenart, dyrektor Wydziału Środowiska i  Rolnictwa Starostwa Powiatowego pani Maja Syska-Żelechowska oraz wiceprezes RCEE w Płocku pani Janina Kawałczewska. W ramach projektu „Zostań przyjacielem wody” nasza szkoła otrzymała  certyfikat i walizkę ekobadacza. Zostaliśmy również jednym z pięciu laureatów międzypowiatowego Konkursu Artystycznego pn. „Z czym kojarzy mi się woda?”. Nasz projekt zaprezentował chór „Muzyczne Iskierki”. Dziewczęta pod kierunkiem pani Agnieszki Kralki zaśpiewały dwa utwory: „Prastary Płock” oraz  „Elfem być”. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska