O tym jak Aniołowie Narodziny Jezusa uczcili Drukuj

W piątek 20 grudnia w naszej szkole zostały wystawione Jasełka – O tym jak Aniołowie Narodziny Jezusa uczcili.
Przed rozpoczęciem Jasełek pani Dyrektor – Anna Wiśniewska, zachęciła wszystkich uczniów naszej szkoły, do uważnego i refleksyjnego oglądania scenicznego przekazu, które jest źródłem tak wspaniałych i wyjątkowych świąt, wnoszących niepowtarzalny klimat jedności, miłości i pokoju do naszych serc i rodzin.
W role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy i królów wcielili się uczniowie z klas - IVb i Vc. Oprawa kolędowo - muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru Muzyczne Iskierki - pod batutą pani Agnieszki Kralki, wprowadziła nas w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.                Głównym przesłaniem tegorocznych Jasełek było znalezienie odpowiedzi na osobiste przyjęcie Pana Jezusa do naszych serc, co wyrazili w swej rozmowie między innymi pasterze: „dzisiaj …, świętych proroctw o Mesjaszu słuchałem.
Powiedź, kiedy On do nas przyjdzie? Czy długo jeszcze na Niego poczekamy?
- Nikt z nas nie wie, kiedy On przybędzie.
- Gdyby za moich czasów Mesjasz  przyszedł, na pewno bym Go w swoim domu przyjął.

Jednak nie wszyscy pragną z wiarą jak Trzej Królowie przyjąć Jezusa do swego serca. Zły Herod, tak bardzo obawiał się Maleńkiej Miłości, że Święta Rodzina musiała uciekać przed jego nienawiścią do Egiptu.
A co zrobimy – TY i JA? Czy posłuchamy słów zachęty anioła?
Tak, jak ubodzy pasterze, serce Jezusowi oddajcie!
Tak, jak monarchowie, wiarę w Boga wyznajcie!
Jeśli tak uczynicie – daje słowo anielskie – Bóg w waszych sercach narodzi się jak kiedyś w stajence.

Czy przyjmiemy do siebie tę Wielką Miłość przychodzącą w Małej Betlejemskiej Dziecinie i pod kruchą postacią w Komunii Świętej?
Czy …?
Po zakończeniu Jasełek, pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia rodzicom, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom naszej szkoły; oraz podziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do bożonarodzeniowej uroczystości. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska