Warsztaty WOPR – u na Sobótce Drukuj

Dnia 8 lutego 2014r. grupą uczniów wybraliśmy się na warsztaty organizowane przez WOPR, by nauczyć się, jak postępować w sytuacji kryzysowej na lodzie. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem  obserwowały  zaaranżowane przez ratowników sytuacje. Zobaczyły,  jak należy postępować w sytuacji pęknięcia lodu. Dowiedziały się, że  wchodząc  na lód należy mieć ze sobą: kask, linę i gwizdek. Ratownicy tłumaczyli,  że w takich sytuacjach można mieć w problem z wydobyciem głosu i wezwaniem pomocy, a gwizdek na pewno ktoś usłyszy.  Jednym z ratowników był absolwent  naszej szkoły Mateusz Gozdanek. Ratownicy przestrzegali wszystkich przed stąpaniem na kruchym lodzie, ponieważ nie zawsze jest w pobliżu fachowiec,  który udzieli pomocy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska