Dzień Bezpiecznego Internetu 2014 Drukuj

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI 2014 został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i odbywa się pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.
Nasza szkoła włączyła się w akcję organizując  spotkanie z panią Katarzyną Lorens z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, która przybliżyła dzieciom tematykę bezpieczeństwa w Internecie wykorzystując kreskówki „3…2…1… Internet”. Zorganizowaliśmy również konkurs plastyczno – informatyczny pt. „Bezpiecznie w sieci”. (Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w zakładce Konkursy)


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska