Podsumowanie I półrocza w klasach I - III Drukuj

W dniu 12 lutego odbył się apel wychowawczy dla klas I-III podsumowujący wyniki uzyskane przez uczniów w I półroczu zarówno w nauce jak i w różnorodnych konkursach i przedsięwzięciach szkolnych.
Wszystkie dzieci, które osiągnęły najwyższe wyniki w nauce i prezentujący właściwe postawy wobec koleżanek i kolegów otrzymali od Pani dyrektor odznaki wzorowego ucznia. Nagrody otrzymały także dzieci, które zostały wybrane najsympatyczniejszymi uczniami w każdej klasie.
Uczniowie klas I-III wzięli udział w XII edycji profilaktycznego konkursu plastycznego pod nazwą "Nie palę, nie piję, nie biorę" który w tym roku opatrzony był hasłem "Odleć z nami a nie z używkami". Nagrody (I,II,III miejsce i wyróżnienie) ufundowane przez Urząd Miasta Płocka Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych otrzymali uczniowie klasy I b.
Podsumowany został także konkurs recytatorski "Wierszyki łamiące języki" zorganizowany dla uczniów klas II i III. Najlepszymi spośród 21 uczestników okazali się Wiktoria Lankiewicz kl. II a  i Andżelika Wyczałkowska kl. II b (I miejsce), Adrianna Jabłońska II a, i Piotr Strzeszewski II b (II miejsce), Alicja Michalska II a (III miejsce). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
111 rocznica urodzin pluszowego misia stała się okazją do zorganizowania konkursu pięknego opowiadania pt. "Mój miś". I miejsce otrzymała Wiktoria Podolska kl. III a, II miejsce Wiktoria Lankiewicz  kl.II a, III miejsce Oliwia Żaglewska kl. III a i Sandra Dębska kl. II a. Zwyciężczynie otrzymały piękne pluszowe misie.
Podsumowano następnie czytelnictwo w I półroczu. Najwięcej książek z klas I-III przeczytała klasa II b.  Apel zakończyły gratulacje dla najlepszych uczniów i wszystkich laureatów oraz przypomnienie Pani dyrektor o właściwym i bezpiecznym sposobie spędzania ferii zimowych.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska