Historyczno –turystyczne ferie Drukuj

Podczas ferii, dzięki pani Elżbiecie Kaźmierskiej, uczniowie mieli możliwość udziału w zajęciach historyczno - turystycznych, podczas których odwiedzili płockie instytucje kulturalno-naukowe. W Muzeum Mazowieckim dowiedzieli się jak rosło nasze miasto, w Muzeum Żydów Mazowieckich podziwiali nowoczesną wystawę, w Archiwum Państwowym czytali dokumenty sprzed stu  lat i poznawali tajniki genealogii a w Płockiej Galerii Sztuki mogli wykonać pracę plastyczną dowolnymi technikami. W piątek 21 lutego uczniowie uczestniczyli w happeningu na Starym Rynku, zorganizowanym w związku z Międzynarodowym  Dniem Języka Ojczystego i 777-rocznicą lokacji miasta Płocka. Wspólnie z przedstawicielami innych szkół wysłuchaliśmy hejnału, legendy o Płocku oraz aktu lokacji naszego miasta.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska