Ferie na sportowo Drukuj

Zajęcia "Ferie na sportowo" odbyły się w Szkole Podstawowej nr 17 już po raz kolejny. Pan Jacek Małkiewicz zorganizował zajęcia z unihokeja i  mini -piłki siatkowej z uczniami i uczennicami klas czwartych i piątych pozwoliły udoskonalić podstawowe elementy techniczne w formie zabawowej tj. wyścigi czy  tory przeszkód (unihokej). Nauka  gry w mini-piłkę siatkową ukierunkowana była na poprawne wykonywanie elementów technicznych. Młodzież sama dla siebie organizowała turnieje w unihokeja i mini-piłkę siatkową kierując się zasadą" dobrej zabawy" a nie zwycięstwa za wszelką cenę.

Grupa chłopców z klas IV-VI zainteresowanych rekreacją ruchową, a nie leżeniem na kanapie czy przy komputerze uczęszczała na zajęcia sportowe, prowadzone przez pana Pawła Grabowskiego,  z piłki nożnej i unihokeja. Chłopcy doskonalili umiejętności  w grach zespołowych  a młodsza grupa ćwiczących wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej w Ramach Płockich Igrzysk Młodzieży Szkolnej gdzie zajęli III miejsce.

W czasie ferii zimowych odbywały się także zajęcia taneczne dla uczniów klas I-VI, prowadzone przez panią Agatę Siejcę. W czasie zabaw i ćwiczeń muzyczno – tanecznych dziewczynki i chłopcy rozwijali swoje  uzdolnienia motoryczne tj. gibkość zręczność, szybkość czy  umiejętność dostosowania tempa do potrzeb muzyki. Dzieci poprzez ekspresję taneczną ujawniały zdolności twórcze i fantazję w kreowaniu siebie. Wszyscy doskonale się bawili.

W tym roku nie zabrakło też miejsca dla najmłodszych wielbicieli sportów. Chętne dzieci z klas trzecich mogły pobawić się na sportowo poznając tajniki mini -piłki siatkowej, mini piłki nożnej oraz czterech ogni. Młodzi sportowcy doskonale bawili się rozgrywając mecze i rywalizując ze sobą o miano najwszechstronniejszego zawodnika. Nagrodą były smakowite lizaki i oczywiście uznanie innych, a wszystko to za sprawą prowadzącej zajęcia pani Izy Zarychty.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska