„Zdrowie na talerzu” Drukuj

Dnia 6 marca klasa III b i II a przedstawiły dla klas I-III apel poświęcony zasadom racjonalnego odżywiania i zbilansowanej diety pod nazwą „Zdrowie na talerzu”. W dobie wszechobecnej przetworzonej żywności konieczne staje się pokazanie właściwych wyborów potraw aby wyrobić w dzieciach odpowiednie nawyki żywieniowe, które ukształtują całe ich późniejsze życie. Przedstawienie pokazujące sąd nad niezdrową żywnością pokazany był w śmieszny a przez to bardzo dostępny dla małego odbiorcy sposób. Apel jest kontynuacją programu, który realizuje nasza szkoła pod nazwą „Trzymaj formę” propagujący zdrowy styl życia. W ramach tego projektu rodzice mieli możliwość uczestniczenia w prezentacji „Zdrowe odżywianie” mówiącej o niebezpieczeństwach otyłości będącej plagą ówczesnych czasów oraz wpływie niewłaściwego odżywiania na organizm człowieka.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska