Akcja „Otwórzmy Płock” Drukuj

 

Zbiórka kluczy, kłódek i wewnętrznych części zamków

 Cel projektu:

Zebranie na terenie Płocka kluczy, kłódek oraz metalowych części zamków, które zostaną wykorzystane do stworzenia makiety przedstawiającej najważniejsze zabytki starej części miasta z opisem w języku Braille'a.

 Grupa docelowa:

Przedszkolaki, uczniowie płockich szkół oraz wszyscy mieszkańcy miasta.

 Czas trwania projektu:

Od 1 marca 2014 do 30 czerwca 2014 roku.

 Organizator:

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Płocka ds. Wolontariatu i Urząd Miasta Płocka.

 Partnerzy projektu:

  • SITA Płocka Gospodarka Komunalna sp. z o.o.;
  • Zakład Usług Miejskich „MUNISERWIS”.

 Opis projektu:

W siedzibie Płockiego Wolontariatu przy ulicy Tumskiej 9, w miejskich instytucjach oraz placówkach oświatowych zostały rozstawione specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać klucze, kłódki oraz metalowe części zamków. Raz w miesiącu partnerzy akcji czyli SITA i „MUNISERWIS” będą opróżniać pojemniki i zwozić ich zawartość do miejsca składowania.

 Gotowa makieta zostanie ustawiona w atrakcyjnym turystycznie i często odwiedzanym miejscu Płocka po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska