Dzień Otwarty w SP 17 Drukuj

Dnia 15.03.2014 r podczas Dnia Otwartego w progach naszej szkoły gościliśmy przedszkolaków, którzy od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Mimo wietrznej i deszczowej pogody przybyła dość liczna grupa przyszłych uczniów i ich rodziców. Nasze wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji możliwości i umiejętności uczęszczających już do szkoły uczniów. Jako pierwszy zaprezentował się zespół taneczny PLĄS, który na wielu ogólnopolskich konkursach zdobywa laury w swoim najnowszym układzie "Na Dzikim Zachodzie". Następnie dzieci uczęszczające na zajęcia Szkolnego Koła Misyjnego zaprezentowały Bajkę „O Misiu - niezłym rozbójnisiu”, podczas której zaprosiły przedszkolaków do wspólnej zabawy na scenie. Prezentację zakończyli uczniowie ze szkolnego chóru "Muzyczne Iskierki" śpiewając piosenkę Jak Leonardo oraz grając na dzwonkach chromatycznych kankana. Po artystycznych występach mali goście mieli okazję wziąć udział w swojej pierwszej życiowej szkolnej lekcji. Były to połączone zajęcia edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Po zajęciach rodzice zostali zaproszeni przez panią Dyrektor do jednej z sal  lekcyjnych, gdzie  zostali zapoznani z ofertę naszej szkoły. W tym czasie dzieci pod opieką nauczycieli i starszych kolegów w sali gimnastycznej wspólnie bawiły się i brały udział w różnych konkursach. Na zakończenie wszyscy mieli możliwość zwiedzić szkołę: sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę, bibliotekę, szatnię itd. Wychodząc ze szkoły każde dziecko otrzymało niebieskiego balonika z białym napisem SP 17. Bardzo dziękujemy obecnym i zapraszamy wszystkich siedmio- i sześciolatków do naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska