Z planu filmowego, czyli jak nagrywaliśmy nowe zakończenie „Akademii Pana Kleksa”. Drukuj

W marcu powstało nasze dzieło filmowe-  nowe zakończenie „Akademii Pana Kleksa”. Film został nakręcony w ramach konkursu „Między Nami Czytelnikami”, zorganizowanego  przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Scenografię   wykonali   uczniowie  klas piątych na lekcjach plastyki. Zbudowali wielką makietę Akademii Przyszłości, wykorzystując tekturowe pudła, styropianowe kule, wszelkiego rodzaju tuleje, długie wykałaczki i inne przedmioty o ciekawych kształtach. Do wykończenia użyli srebrnej folii aluminiowej. Jako tło posłużyły malarskie prace w wielkim formacie. Wykonano je przy użyciu farb plakatowych oraz brokatu i kleju. Tematyka prac wiązała się z podróżami i zjawiskami kosmicznymi.

Wszystkie fragmenty piosenek wykorzystane do filmu pochodzą z płyt chóru szkolnego „Muzyczne Iskierki”. Prezentowane umiejętności gry na dzwonkach chromatycznych i próby gry na wibrafonie dziewczynki zdobyły na zajęciach szkolnego zespołu ”Gry na instrumentach perkusyjnych”.

Poszczególne sekwencje nagrywane były w wielu miejscach, podczas szkolnych wydarzeń

i zajęć pozalekcyjnych, a główne role przypadły uczniom klasy Va przygotowanym przez panią Agnieszkę Żółtowską. Wspólny projekt chóru pod kierownictwem pani Agnieszki Kralki  i klasy Va dostarczył nam wiele radości.  Poniżej zamieszczamy zdjęcia z planu filmowego oraz link do naszego filmu zamieszczonego na Youtube. Miłego oglądania!

http://www.youtube.com/watch?v=GkGPZXIbSsc

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska