Koncert „Jesteśmy Twoimi uczniami” Drukuj

Koncert „Jesteśmy Twoimi uczniami”25 kwietnia 2014 roku chór „Muzyczne Iskierki” wziął udział w uroczystym koncercie, który odbył się w kościele św. Bartłomieja w Płocku. Był on zwieńczeniem projektu edukacyjnego dotyczącego Jana Pawła II. Koncert pod pięknym tytułem: „Jesteśmy Twoimi uczniami” był okazją do przypomnienia i wyśpiewania siłami 200 głosów dziecięcych, najpiękniejszych pieśni papieskich. Wśród nich znalazły się: ”Barka”, „Moje miasto Wadowice”, „Czarna Madonna”, „Abba Ojcze”, „Nie lękajcie się”, „Papież Słowiański”, „Kochamy Cię Janie Pawle II” oraz bardzo ognista wiązanka pieśni góralskich. Dzieci z 7 szkół płockich (SP 1, 3, 5, 6, 11, 17, 23) śpiewały wyjątkowo tym bardziej, że koncert przypadał na dwa dni przed ogłoszeniem Jana Pawła II świętym. Całością dyrygowały nauczycielki muzyki przygotowujące dzieci do koncertu. Oprawę muzyczną zapewnił zespół złożony z nauczycieli. Tłumy ludzi, wspaniała atmosfera, wzruszenia sprawiły, że wszyscy czuli się wyjątkowo. Za całość projektu odpowiedzialna była Szkoła Podstawowa nr 5 w Płocku oraz pani Małgorzata Kluczyńska - Pach, główna koordynatorka. Projekt przebiegał na 4 płaszczyznach. Odbył się konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o Janie Pawle II, multimedialny oraz recytatorski. Dzieci wyróżnione w ostatnim z nich recytowały wiersze podczas uroczystej gali zapewniając wszystkim wiele wzruszeń. Prace plastyczne prezentowano na sztalugach w kościele. Rozdano nagrody, a Proboszcz Fary - Wiesław Gutowski opowiedział kilka anegdot dotyczących Papieża. Zwieńczeniem koncertu było kilka bisów. Było to wspaniałe przeżycie.

Odwiedź strony z fragmentami konceru

http://www.youtube.com/watch?v=1hoCP0TpUWQ

http://www.youtube.com/watch?v=i6c2AG7WX9U

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska