Uroczystości miejskie z okazji majowego święta Drukuj

 Uroczystości miejskie z okazji majowego świętaW dniu 2 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji Dnia Flagi. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy się doskonale bawili. Efektem naszych działań jest piękna biało-czerwona „wiatraczkowa” flaga oraz wiele pokolorowanych symboli narodowych. Każde dziecko mogło zjeść ogromną watę cukrową i zabrać do domu  koszulkę z napisem Polska.  

Uczennice z klasy VI b Oliwia Szymańska i Julia Dobosz reprezentowały naszą szkołę w KONKURSIE WIEDZY O POLSKIM PARLAMENTARYZMIE zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku pod honorowym patronatem pani Elżbiety Gapińskiej - Posłanki na Sejm RP, która zasiadała w jury konkursu i pana Andrzeja Nowakowskiego - Prezydenta Miasta Płocka. Dziewczęta, które  pisały test i odpowiadały na wylosowane pytania ustnie, wywalczyły III miejsce. Wręczenie nagród odbyło się na Starym Rynku podczas uroczystości z okazji Dnia Flagi. 

Delegacja naszej szkoły wzięła również udział w uroczystościach związanych z obchodami 3 Maja uczestnicząc we mszy świętej w Płockiej Katedrze oraz składając kwiaty na Płycie Nieznanego Żołnierza.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska