Piknik Europejski 2014 Drukuj

Piknik Europejski 2014

 Dnia 10 maja już po raz 16 w Płocku odbył się Piknik Europejski. Społeczność siedemnastki od samego początku aktywnie uczestniczy w piknikowych przedsięwzięciach. W tym roku również stanęła na wysokości zadania.  Mieliśmy przyjemność przybliżyć płocczanom Gruzję. Barwy i regionalne stroje gruzińskie towarzyszyły nam podczas Parady Miejskiej. Uczniowie nieśli własnoręcznie wykonany transparent  ze słowami, które są dewizą Gruzji „Dzala ertobaszia” (Siła jest w jedności), zapisanymi nie tylko na transparencie, ale przede wszystkim w sercach, które tworzą ogromną wspólnotę bez względu na granice państw. Stoisko zamieniło się w gruzińskie góry Kaukazu. Pokazaliśmy regionalne stroje i potrawy gruzińskie. Zdjęcia z krajobrazami ukazywały ważne miasta - stolicę Tblisi, nasze miasto partnerskie - Rustawi oraz Batumi  - nadmorskie miasto, o którym śpiewał chór Muzyczne Iskierki.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska