Między nami czytelnikami Drukuj

16 maja zakończył się 4 etap gry „Między nami czytelnikami”,  zorganizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, wydawcę serii podręczników do języka polskiego. Nasza drużyna FC Książka wraz ze swą opiekunką – panią Agnieszką Żółtowską,  promowała czytelnictwo przygotowując akcję „Zabierz książkę na majówkę”. Uczniowie w Centrum Handlowym  Atrium Mosty przeprowadzili ankietę wśród klientów, prosząc o udzielenie odpowiedzi na pytanie: JAKĄ KSIĄŻKĘ ZABRAŁABY PANI/ ZABRAŁBY PAN NA BEZLUDNĄ WYSPĘ? Spośród ankietowanych wylosowali nagrodzonych, którzy otrzymali książki z autografem pani Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk.   http://atrium-mosty.pl/pl/aktualnosci/jak%C4%85-ksi%C4%85%C5%BCk%C4%99-zabierzesz-na-bezludn%C4%85-wysp%C4%99   To samo pytanie zadawali też znanym płocczanom - prezydentowi Płocka ,  p. dyr. Książnicy Miejskiej, p. dyr. MDK-u, p. dyr. Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie,  proboszczowi płockiej katedry oraz p. dyr. naszej szkoły. FC Książka nawiązała też współpracę z korporacją  Radio Taxi Centrum Mazowsze, która rozdawała swoim klientom przygotowane okolicznościowe zakładki promujące czytelnictwo. Wsparła ich także Gazeta Wyborcza  Płock, która na bieżąco monitowała ich poczynania. http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,15920306,Na_bezludna_wyspe_prezydent_Plocka_zabierze___.html

Dla drużyny FC Książka podjęta akcja była bardzo ciekawym doświadczeniem, które udokumentowali w postaci filmiku pod tytułem „Zabierz książkę na majówkę, czyli jak zachęcaliśmy płocczan do czytania książek”.  http://www.youtube.com/watch?v=LoNg5g5V6xM&feature=share

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska