Wycieczka do skansenu w Sierpcu Drukuj

Bezpieczna wodaDnia 12.06 wszystkie klasy pierwsze, klasa IIb i "zerówka" wyjechały na wycieczkę do skansenu w Sierpcu. Dzieci miały atrakcji co niemiara. Degustowały świeży chlebek z samodzielnie ubitym masłem, oglądały wyposażenie wiejskich chat, jeździły bryczką podziwiając przepiękne widoki wsi mazowieckiej i hasały na placu zabaw czekając na grillującą się kiełbasę. Uczniowie brali udział w prawdziwej lekcji prowadzonej w pomieszczeniu urządzonym na wzór klasy sprzed kilkudziesięciu lat. Były prawdziwe fartuszki z białym kołnierzykiem i tarczą, kałamarze z atramentem, pióra ze stalówką i dawne elementarze. Dzieci zdobyły umiejętności kaligrafii zmagając się z niejednym kleksem powstałym w trakcie pisania. Jednogłośnie przyznały, że zdecydowanie wolą szkołę obecną.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska