Zielona szkoła w Sendeniu Drukuj

Zielona szkoła w SendeniuW dniach 11-13 czerwca uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zielonej szkole do Sendenia. Pobyt rozpoczął się od zwiedzania Nadleśnictwa Łąck oraz spaceru ścieżką dydaktyczną.  Nie straszne były mrówki i inne owady, a humory i pogoda dopisywały. Wieczór to spotkanie oko w oko z sokołem oraz wiele ciekawych historii o ptakach drapieżnych. Kolejny dzień również był pełen atrakcji. Rozpoczął się od pieczenia chlebków, następnie podczas zajęć plastycznych techniką decoupage ozdabiane były drewniane łyżki. Po południu dużą atrakcją  było wytapianie świec z wosku pszczelego oraz konkursy  i zabawy na świeżym powietrzu. Dzień zakończyła przejażdżka bryczką oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Stado Ogierów w Łącku.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska