XIII Międzyszkolny Rajd Ekologiczno – Turystyczny Drukuj

Rajd ekologicznyJuż po raz trzynasty nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu  Ekologiczno – Turystycznego pod hasłem „ KAŻDEMU SERCU BLISKA OCHRONA ŚRODOWISKA” Impreza odbyła się 24. 06. 2014r., w której uczestniczyło osiem grup: Przedszkole nr 14, uczniowie ze SP nr 6, 11, 16, 18, SP w Staroźrebach oraz dwie grupy uczniów ze SP Nr 17. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, porządkowanie trasy  przemarszu, sadzenie drzewek – symbolu ochrony przyrody, poznanie miasta oraz promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku. Rajd rozpoczynał się  przy pomniku Władysława Broniewskiego. Każda grupa otrzymała  mapę z oznaczoną trasą, worki na śmieci i rękawiczki potrzebne do porządkowania trasy rajdu. Dalej drużyny wędrowały nad Wisłą, przez Park Kazimierza Wielkiego, ulicami Dobrzyńską i M. C. Skłodowskiej  do Szkoły Podstawowej nr 17. Podczas wędrówki  uczniowie  odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania  tj. rozwiązywanie zagadek, krzyżówek, testów, malowanie plakatów, a także zadania sprawnościowe. Po przybyciu do szkoły czekał na uczestników poczęstunek w postaci wody mineralnej i słodkich rogali. Odbyło się również podsumowanie i zakończenie imprezy, zostały wręczone nagrody. Grupy otrzymały dyplomy i książki oraz rośliny do posadzenia na własnym terenie. Cała impreza przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Tym razem „trzynastka” okazała się szczęśliwa.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska