XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci do Przasnysza i Rostkowa Drukuj

W sobotę 21 września 2013r., z radością w sercu i śpiewem na ustach grupa dzieci z naszej szkoły pod opieką s. Ancilli i pani Bogusi Niewiatowskiej, wyruszyła na pielgrzymi szlak do miejsca narodzin patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.
Tegoroczne spotkanie w Rostkowie przebiegało pod hasłem: „Wierzę – Jestem widoczny!”
Autokarem dotarliśmy do Przasnysza, a następnie pieszo wyruszyliśmy do Rostkowa. Po przejściu 6 km dotarliśmy do miejsca urodzin naszego mazowieckiego świętego. Tam przeszliśmy przez Bramę św. Stanisława Kostki, wysłuchaliśmy pogadanki o bezpieczeństwie poruszania się na drogach, którą poprowadzili policjanci z Przasnysza i z Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.
 Poza tym mogliśmy też wesprzeć finansowo – składając dobrowolną ofiarę na pomoc w leczeniu chorej na raka kości 16-letniej Alicji z Płońska. 
Centrum naszego pielgrzymowania stanowiła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył J. E. ks. bp Roman Marcinkowski.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska