Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Drukuj

W październiku obchodzony jest

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W bieżącym roku hasło święta brzmi:

„Biblioteka szkolna – bramy do życia”.

 

Propozycja obchodów tego święta w naszej bibliotece:

 

  • „Laurka dla szkolnej biblioteki” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I. Prace  należy wykonać na złożonej kartce  formatu A4 (podpisanej przez uczestnika na odwrocie) i dostarczyć   do  biblioteki  do 25 października.
  • „Cała prawda o czytaniu” – konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI na  napisanie wiersza o książce, bibliotece lub czytaniu. Podpisane teksty  dostarczamy do biblioteki do 24 października.
  • „Moja ulubiona postać literacka – konkurs plastyczny dla uczniów klas II-III.Prace należy wykonać na kartce z bloku rysunkowego formatu A4 dowolnymi technikami  i  dostarczyć je do biblioteki do 23 października. (Prosimy o podpisanie prac na odwrocie).
  • Pierwsza wizyta uczniów klas I w bibliotece.
  • Książkowe przeboje”plebiscyt na najciekawszą książkę. Każdy uczeń może zagłosować  na swoją ulubioną książkę. Głosy oddajemy w bibliotece  w dniach 15-17 października na specjalnych kuponach. Spośród głosujących zostanie wylosowana osoba , która otrzyma nagrodę.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska